Η ιδέα για διοργάνωση Χριστουγεννιάτικου παζαριού και φέτος, βρήκε πολλούς αποδέκτες κι ενθουσιασμένοι αρχίσαμε το σχεδιασμό.

Φτιάξαμε ζυμάρι με 1 κούπα corn flour, 1 κούπα μαγειρική σόδα και 3/4 της κούπας νερό.

Έγινε λευκό σα χιόνι και μαλακό,  πανεύκολο στη χρήση!

Με πολλή όρεξη και διαθεση δημιουργίας στρωθήκαμε στην δουλειά!

Συνοδοιπόροι και συνδιοργανωτές οι γονείς των μαθητών μας που όπως και πέρυσι συμμετέχουν στα εργαστήρια κατασκευής αριστουργημάτων, όπως αυτά που έφτιαξαν σήμερα στο εργαστήρι της  Γ΄τάξης!

Η δασκάλα της τάξης με τους μαθητές, δίδαξαν τους γονείς πως να δημιουργήσουν φιγούρες με νήμα και πρόκες πάνω σε ξύλο.  Τα κομμάτια του ξύλου είναι μια ευγενική προσφορά του ξυλουργού του χωριού κυρίου Γεωργία Τσαμούκα. Τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά!

Καραβάκι, το Ελληνικό Χριστουγεννιάτικο στολίδι, αλλά και αναμνηστικό για τις της Σχολικής χρονιάς.

Ευχαριστούμε το σύλλογο γονέων για την αγορά των υλικών.

Μείνετε συντονισμένοι! Ακολουθούν τα εργαστήρια με τους γονείς και στις υπόλοιπες τάξεις!!